Asking
Inquire for price
1980 ST. AUGUSTINE 78 TRAWLER Yacht for Sale
Length 78' (23.77m) Builder SAINT AUGUSTINE Build 1980
- Cabins
- 2
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
In The News
Specifications
| Builder | SAINT AUGUSTINE |
|---|---|
| Model | Commercial Trawler |
| Length (LOA) | 78' (23.77m) |
| Year | 1980 |
| Beam | 26' (8.05m) |
Accommodations
| Staterooms | 2 |
|---|---|
| Heads | 2 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 78' (23.77m) |
|---|---|
| Fuel Tank | 11,500 g (11,500 L) |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|---|
| Cruising Speed | 10 Knots |