Yacht is no longer available for sale.
MARIS STELLA Yacht for Sale
Length 75' 1" (23.95m) Builder Sanlorenzo Build 2009
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Model | Sanlorenzo 82 |
| Length (LOA) | 75' 1" (23.95m) |
| Year | 2009 |
| Gross Tonn. | 90 |
| Draft | 6' 1" (2.8m) |
| Beam | 19' 1" (6.17m) |
| Location | Saint Vincent and the Grenadines |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 75' 1" (23.95m) |
|---|---|
| Max Draft | 6' 1" (2.8m) |
| Gross Tonn. | 90 |
Construction
| Hull Material | Fibreglass/GRP |
|---|---|
| Hull Config | Planing |
| Ext. Designer | Sanlorenzo |
| Int. Designer | Sanlorenzo |
| Max Speed | 30 Knots |
| Cruising Speed | 25 Knots |