weekly rates from
€29,500
WHITEFIN Yacht for Charter
Length 90' (27.43m) Builder Renaissance Yachts Build 1983/2020
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Renaissance Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 90' (27.43m) |
| Year | 1983 |
| Year Refit | 2020 |
| Gross Tonn. | 70 |
| Draft | 13' 563" (4.11m) |
| Beam | 20' 1" (6.55m) |
| Location | Marseille, France |
Toys & Tenders
- - Tender 4.1m with 25hp 4 stroke outboard engine
- - Waterskis
- - Snorkelling equipment
- - Diving equipment
- - Fishing equipment and speargun
- - Electric piano
- - Laser sailing dinghy available upon request
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€29,500
High
€35,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€29,500
High
€35,000