weekly rates from
$29,500
TREE OF LIFE Yacht for Charter
Length 91' 11" (28.35m) Builder Covey Island Boatworks Build 1991/2013
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Covey Island Boatworks |
|---|---|
| Length (LOA) | 91' 11" (28.35m) |
| Year | 1991 |
| Year Refit | 2013 |
| Gross Tonn. | 81 |
| Draft | 6' 1" (2.59m) |
| Beam | 18' 1" (5.73m) |
| Location | Newport, United States |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$29,500
High
$35,000
Cruising Regions
- The Americas
- New England