weekly rates from
$115,000
TASTY WAVES Yacht for Charter
Length 110' (33.53m) Builder Riva Build 2019
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Riva |
|---|---|
| Length (LOA) | 110' (33.53m) |
| Year | 2019 |
| Draft | 6' 3" (1.83m) |
| Beam | 23' (7.01m) |
Toys & Tenders
- 37ft Intrepid
- 2 Yamaha 3 Seat Jetski
- 2 Seabobs
- 2 E-Bikes
- 2 Stand-Up Paddleboards
- 4 Inflatable Loungers
- 1 Towable Tube
- Snorkeling Gear for 10
- Fishing Gear for 7
- Diving Equipment for 2
- Gym Equipment; 3 Yoga Matts and Rack of Free Weights (2.5 - 15 LBS)
- Floating Dock
- AquaBanas Party Bana
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$115,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$115,000
High
$135,000
Cruising Regions
- The Bahamas
- The Americas
- US Virgin Islands
- British Virgin Islands
- Harbour Island
- Nassau and Paradise Island
- St Kitts
- Out Islands
- Abacos Islands
- Eleuthera Islands
- Exuma Islands
- Anguilla
- Florida
- Leeward Islands