weekly rates from
$49,500
GOLDEN OURS Yacht for Charter
Length 86' (26.21m) Builder Sunseeker Build 2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Model | Sunseeker 86 (2014) |
| Length (LOA) | 86' (26.21m) |
| Year | 2019 |
| Gross Tonn. | 128 |
| Draft | 6' 5" (1.95m) |
| Beam | 21' (6.47m) |
| Location | Newport Beach, United States |
Toys & Tenders
- • Williams SportJet 435 (14.5’) Tender
- • 1x 2022 Yamaha FX Cruiser 250
- • 2x SUP Paddleboards
- • 1x Wakeboard
- • Towable Tube
- • Swimming Noodles
- • Snorkel Gear
- • Fishing Gear: Light and Big Game
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$49,500
High
$55,000
Cruising Regions
- The Americas
- New England