weekly rates from
€95,000
QUEST R Yacht for Charter
Length 121' 5" (37m) Builder Benetti Build 2008/2018
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Model | Benetti Classic 37 |
| Length (LOA) | 121' 5" (37m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2018 |
| Gross Tonn. | 299 |
| Draft | 8' 227" (2.5m) |
| Beam | 28' 1" (8.7m) |
| Location | Türkiye |
Toys & Tenders
- Tenders:
- 1 x Joker boat tender 5.20 m 1x (60 hp out door engine)
- 1 x Plastimo resque bot 2.30m (8hp outdoor engine)
- 1 x Ribco 10.97m/36' (2x300hp outdoor engine)
- Toys:
- 1 x Jetski (hp sea-doo-spark-rotax power)
- 1 x Yamaha seabob
- 2x Ski board
- 2x Knee board
- 2x Canoe
- 1x Wakeboard
- 2x Paddleboard
- 1x Banana
- 1x Ringo
- 1x Jacuzzi
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€95,000
High
€105,000