weekly rates from
€65,000
ORIZZONTE Yacht for Charter
Length 98' 5" (30m) Builder Vahali Shipyards Build 2020
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Vahali Shipyards |
|---|---|
| Length (LOA) | 98' 5" (30m) |
| Year | 2020 |
| Gross Tonn. | 196 |
| Draft | 7' 1" (2.3m) |
| Beam | 23' 5" (7.15m) |
| Location | France |
Toys & Tenders
- 1 x Williams tender 505 dieseljet 8 Pax + 1 crew
- 1 x Seadoo spark trixx 2 people
- 1 x Seabob
- 2 x SUP
- 1 x Inflatable donut
- 1 x Inflatable banana
- 1 x Jobe multi position board
- 1 x Knee board
- 1 x WaterSki
- 1x Wakeboard
- 1 x Electric scooters Segway Ninebot
- Snorkeling gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€65,000
High
€70,000