weekly rates from
€85,000
ONLY NOW Yacht for Charter
Length 113' 6" (34.6m) Builder Tansu Yachts Build 2012/2021
- Guests
- 25
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Tansu Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 113' 6" (34.6m) |
| Year | 2012 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 5' 7" (1.7m) |
| Beam | 24' 7" (7.5m) |
| Range | 900 NM |
| Location | Turkey |
Toys & Tenders
- - 1 x HIGHFIELD SPORT 800 - 250hp
- - 1 x Seabob (new lightweight)
- - 1 x Seadoo GTi Jet ski
- - 1 x Wakeboard Obrien 140 cm
- - 1 x Wakeboard Obrien 135 cm
- - 1 x Water ski (Men) Obrien Celebrity 68
- - 1 x Water ski (Kids/Women) Obrien Celebrity 58
- - 1 x Paddle board JB Australia 12’0’’
- - 1 x Paddle board Air Big Sport 10’6’’
- - 1 x Jobe winged biscuit towable
- - 2x subnado
- - Inflatable swimming platforms
- - Beach equipment
- - Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€85,000
High
€95,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€85,000
High
€95,000