Inquire for rates
MAVERICK Yacht for Charter
Length 138' (42.06m) Builder Sterling Yachting Build 1988/2025
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 7
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Sterling Yachting |
|---|---|
| Length (LOA) | 138' (42.06m) |
| Year | 1988 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 354 |
| Draft | 8' (2.44m) |
| Beam | 26' 6" (8.08m) |
| Range | 3,500 NM |
| Location | Puerto Vallarta, Mexico |