weekly rates from
€38,000
ALKYONE Yacht for Charter
Length 77' (23.54m) Builder Azimut Yachts Build 2017/2024
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 77' (23.54m) |
| Year | 2017 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 120 |
| Draft | 3' (1.64m) |
| Beam | 18' 1" (5.55m) |
| Location | Greece |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€38,000
High
€44,000