weekly rates from
€39,000
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Azimut 85 |
| Length (LOA) | 87' (26.8m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2020 |
| Gross Tonn. | 25 |
| Draft | 5' 1055" (1.78m) |
| Beam | 21' 1" (6.5m) |
| Range | 380 NM |
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€39,000
€45,000
2026 Season. Rates p/week + expenses
€45,000
€49,500
Complete the form below and one of our experienced charter brokers will be in touch soon.