weekly rates from
€96,000
JOURNEY Yacht for Charter
Length 102' (31.08m) Builder Sanlorenzo Build 2019
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Length (LOA) | 102' (31.08m) |
| Year | 2019 |
| Draft | 8' 1019" (2.7m) |
| Beam | 23' 2" (7.06m) |
Toys & Tenders
- Williams Diesel Jet
- Jet Ski GTR X
- 2 x Paddle boards
- Wakeboard
- Saebob 5s
- Waterskis
- Snorkelling and scuba equipment
- Fishing gear
- Donut’s
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€96,000
High
€106,000