weekly rates from
€95,000
LA ROMANA Yacht for Charter
Length 101' 1" (31m) Builder Leopard Build 2006/2024
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Leopard |
|---|---|
| Model | Leopard 31m |
| Length (LOA) | 101' 1" (31m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 131 |
| Draft | 3' 61" (1.22m) |
| Beam | 22' 1" (6.71m) |
| Range | 350 NM |
| Location | Port de Sagunt, Spain |
Toys & Tenders
- 2 x paddle boards, snorkeling equipment, 1 seabob, jetski, inflatable toys
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€95,000
High
€105,000
Cruising Regions
- Ibiza
- Balearic Islands