Inquire for rates
AZUL V Yacht for Charter
Length 158' (48.2m) Builder CRN Build 1996/2015
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 9
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Single Cabins | 1 |
| Twin Cabins | 3 |
| Double Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | CRN |
|---|---|
| Length (LOA) | 158' (48.2m) |
| Year | 1996 |
| Year Refit | 2015 |
| Gross Tonn. | 543 |
| Draft | 9' 1" (2.9m) |
| Beam | 31' 1" (9.08m) |
| Range | 4,700 NM |
| Location | Mai Khao, Thailand |
| Classification | expires Jan 2026 |