Inquire for rates
ASCENTE Yacht for Charter
Length 112' 7" (34.13m) Builder Westport Yachts Build 1994/2017
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Westport Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 112' 7" (34.13m) |
| Year | 1994 |
| Year Refit | 2017 |
| Gross Tonn. | 247 |
| Draft | 6' (1.83m) |
| Beam | 25' (7.62m) |
| Range | 2,000 NM |
| Location | Richmond, Canada |