Inquire for rates
CHE Yacht for Charter
Length 114' 10" (34.75m) Builder Sunreef Yachts Build 2010/2021
- Guests
- 8
- Cabins
- 3
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sunreef Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 114' 10" (34.75m) |
| Year | 2010 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 8' 2" (2.5m) |
| Beam | 42' (12.8m) |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- Sea scooter x 2
- Tenders: yes x 2 18ft ribeye w/115hp Yamaha
- 13ft Takakat inflatable catamaran with 10hp Honda
- SUP x2
- Inflatable SUP x 2
- Floating platforms x 2 (10ft and 12ft square)
- Inflatable water hammock with net (12ft ring)
- Floating arm chairs x 4
- Floating deck chairs x 4
- Floating loungers x 2
- Snorkeling gear: adults and kids
- Fishing gear: trolling and casting.
- Water skis
- Wake board
- Inflatable Tiwal sailing dinghy
- Beach umbrellas x 2 large
- Beach chairs
- Beach games
- Picnic hamper for beach