weekly rates from
$135,000
TCB Yacht for Charter
Length 138' 1" (42.09m) Builder Richmond Yachts Build 2004/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
Specifications
| Builder | Richmond Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 138' 1" (42.09m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 7' 615" (2.31m) |
| Beam | 27' 11" (8.51m) |
Toys & Tenders
- 39’ Yellowfin center console rigged for fishing with a dive door for easy water access
- 18’ inflatable RIB tender
- 2 x 2023 Yamaha VX1800AX three person jet skis
- 2 x 2023 Sea Doo Sparks “trixx up” jet skis
- 2 x F5 Sea Bobs
- 2 x BOTE” inflatable paddle boards
- 41’ Inflatable beach club, complete with shaded Cabana netted pool, loungers and jet ski docks
- 1 x Wakeboard
- 1 x Waterski
- 1 x Kids Waterski
- 1 x Skurf board
- Spearfishing pole
- Offshore and light tackle fishing gear
- Beach chairs, shade and tables for beach enjoyment
- Assorted float accessories for water enjoyment
- Multiple Tow behind inner tubes (1 up to three persons)
- Movie Projector on Sundeck
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$135,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$135,000
High
$165,000